AKTUALITY O NÁS,HISTORIE ČLENOVÉ FOTKY,VIDEA AKCE,VÝSLEDKY KONTAKT SAHARSKÉ RINGO


o nás:

  Naše cvičiště se nachází v obci Podlešín, cca 6km od Slaného a 3km od exitu Knovíz, Slaný z rychlostní silnice R7. Podrobnou mapu spolu s GPS souřadnicemi najdete v sekci "KONTAKT"
  Cvičiště je velmi prostorné, plně vybavené standartními překážkami a 6. maketami. Vedle cvičiště se nachází parkoviště pro cca 20 vozidel. Zázemí máme ve vytápěné vojenské maringotce tzv. bigonu a ve velkém dřevěném altánu. Pro pejsky máme připravených dvanáct odkladaček.
  V naší ZKO se věnujeme výcviku dle MZŘ IPO, Národního zkušebního řádu, část členů se výhradně zabývá služební kynologií v ozbrojených složkách ČR, nebo záchranářskou kynologií či canisterapií.., mezi našimi členy najdete velice zkušené kynology i úplné začátečníky.
  Výcvikový den je celoročně v neděli od 9:00 hodiny a nebo dle domluvy.
  Pravidelně k nám dojíždí figurant Pavel Hrubý, který se specializuje na rukáv. Na ringo oděv u nás figurují Tomáš Matuna, Tomáš Fejtek a František Škvrna.
  Naši psovodi se stále účastní zkoušek a závodů i na republikové úrovni a pořádáme i mnoho ukázek např. pro školy, školky. Pravidelně se u nás pořádají zkoušky MZŘ i NZŘ. Pořádáme také obranářský závod pro ozbrojené složky "Saharské ringo".

nedávná historie:

  Naše ZKO vznikla jako součást střeleckého klubu ve Zvoleněvsi. Tehdejší členové vybudovali klubovnu, plochu s překážkami a odkládací kotce. Kynologické cvičiště se v této podobě užívalo do roku 2003. Za tuto dobu se v klubu vystřídalo několik desítek členů, kteří sklízeli úspěchy se svými čtyřnohými miláčky. Pravidelně se zúčastňovali Okresní kynologické ligy, ve které se umisťovali na čelních místech. Skoro každý rok se nějaký mládežník účastnil VZ na MRM.

  V roce 2003 nedošlo k obnovení nájemní smlouvy na stávající prostory. Přes tyto problémy se větší část členů rozhodla pro zachování ZKO a pokračování výcviku. Rok 2004-2005 proběhl v hledání vhodného pozemku pro založení nového cvičáku. Ke konci roku 2005 jsme získali pronájem stávajícího pozemku a konečně jsme mohli začít budovat nové cvičiště.

  Nejdříve se podařilo získat maringotku("bigon"), postupně se vybudovaly překážky, makety a dvanáct odkládacích kotců. Na konci roku 2006 jsme sehnali dvě stavební buňky, ze kterých se postupně vybudovala klubovna. Již odpočátku jsme v nových prostorách pořádali závody, několik zkoušek z výkonu a připravili s našimi členy ukázky, se kterými jsme se účastnili dětských dnů a dětských táborů.

  Kolem roku 2008 se v místě, již nevyhovujících stavebních buněk postavilo nové zázemí, v podobě dřevěného altánu. Klubová aktivita neustávala, členové se pravidelně zúčastňovali závodů, nadále jsme pořádali zkoušky, ukázky. V roce 2011 a 2012 jsme úspěšně pořádali Mistrovství ČR malých plemen, v roce 2011 byla tato akce oceněna jako nejlepší kynologický počin roku!!! Další úspěšnou akcí se stal obranářský závod pro ozbrojené složky "Saharské ringo", jehož 1. ročník se konal v roce 2014. V témže roce se na našem cvičišti pořádal výběrový závod na MČR dle ZVV3.


altán 2015, při obranách figurant Pavel Hrubý


stavba altánu


pohled na cvičák s altánem a bigonem r.2008


nejprve byly na místě dnešního altánu umístěny dvě stavební buňky


původní působiště ve Zvoleněvsi
TOPlist